Dołącz do Klubu "Na Fali"

Zapraszamy do naszego klubu żeglarskiego dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat! Jesteśmy zespołem doświadczonych żeglarzy, którzy kochają tę sportową dyscyplinę i chcą przekazać tę pasję młodszym pokoleniom.

Dlaczego warto do nas dołączyć? Przede wszystkim, oferujemy zajęcia prowadzone przez profesjonalnych instruktorów, którzy świetnie radzą sobie z dziećmi i potrafią przekazać swoją wiedzę w sposób zrozumiały dla najmłodszych. Każde zajęcia składają się z teoretycznej części, gdzie dzieci poznają podstawowe pojęcia związane z żeglarstwem, a następnie praktycznej, gdzie samodzielnie pływają na łodziach pod czujnym okiem instruktorów. Dzięki temu, uczestnicy zajęć zdobywają solidne podstawy umiejętności żeglarskich, a także poznają tajniki tej pięknej dyscypliny sportowej.

Nasz klub żeglarski stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo dzieci i zapewniamy im odpowiednie wyposażenie ochronne oraz dobre warunki do nauki. Nasza flota składa się z nowoczesnych łodzi żaglowych, które są łatwe w prowadzeniu, dzięki czemu nauka żeglowania jest jeszcze bardziej przyjemna i efektywna.

Nie tylko uczymy żeglowania, ale także organizujemy różnego rodzaju imprezy żeglarskie, dzięki którym dzieci  mają  okazję poznać nowych  ludzi i spędzić czas w gronie żeglarskiej społeczności. W naszym klubie stawiamy na przyjazną atmosferę, gdzie każde dziecko może czuć się komfortowo i swobodnie.

Jeśli szukasz dla swojego dziecka ciekawego i bezpiecznego sposobu spędzenia wolnego czasu, to nasz klub żeglarski jest idealnym wyborem. Dzięki naszym zajęciom, dzieci nie tylko zdobywają umiejętności żeglarskie, ale także rozwijają swoje zdolności interpersonalne i poznają tajniki współpracy w grupie.

Aby dołączyć do naszego klubu, wystarczy przyjść na zajęcia i na własnej skórze spróbować żeglarstwa. Zajęcia odbywają się w soboty od godziny 10:00 i trwają 3 godziny w miesiącach od maja do października. Zapisy już trwają, więc nie czekaj i zapisz swoje dziecko na zajęcia już teraz!

 

Korzyści z członkowstwa

Dlaczego „Na Fali”?

„Na Fali” to przede wszystkim grupa ludzi z pasją. Żeglujących od najmłodszych lat, posiadających wiedzę, doświadczenie i kulturę żeglarską. Chcących przekazać zamiłowanie do żeglarstwa kolejnym pokoleniom i wypromować żeglarstwo znad Zalewu Solińskiego na “szerokich wodach” - w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych

Dlaczego żeglarstwo?

Sport, hobby, rekreacja - Żeglarstwo może tak naprawdę spełniać każdą z tych ról. To nauka samodzielności i podejmowania rozsądnych decyzji. Zdrowa rywalizacja podczas regat i wiele, wiele więcej. Nauka żeglowania ciągnie za sobą naukę takich dziedzin nauki jak fizyka czy geografia (meteorologia).

Cel Klubu

Celem klubu jest przygotowanie podopiecznych do startów w regatach i pomoc w organizacji wyjazdów na imprezy sportowe, odbywające się na innych akwenach.Pragniemy umożliwić trenowanie żeglarstwa przede wszystkim dzieciom i młodzieży, ale zapraszamy osoby w każdym wieku.

Plany na przyszłość

Planujemy utworzyć dwie sekcje żeglarskie z uwagi na sprzęt jakim dysponujemy tj. Optimist i Laser Standard. W pierwszym roku działania chcielibyśmy rozszerzyć ofertę o grupę Skiff. W późniejszym etapie planowane jest utworzenie grup: Open Skiff, Laser 4.7, Laser Radial.

FAQ

Poznaj najczęśniej zadawane pytania

Zajęcia zawsze dostosowywane są do panujących warunków pogodowych. Nasza infrastruktura oraz sprzęt pozwalają na prowadzenie zajęć w każdą pogodę.
W przypadku warunków uniemożliwiających samodzielne żeglowanie przez uczestników półkolonii organizowane będą rejsy na większych jednostkach, zabawy ruchowe lub wycieczki po okolicy.

Zajęcia zawsze dostosowane są do panujących warunków pogodowych a infrastruktura oraz sprzęt z którego korzystamy pozwala na treningi w różnych wariantach.

Klub ma jednak prawo do odwołania treningu z powodów pogodowych z wcześniejszym poinformowaniem wszystkich klubowiczów.

 

Zajęcia przewidziane są dla dzieci, które ukończyły 8 roku życia (każdy przypadek należy traktować indywidualnie),a górnej granicy nie ma.

Zajęcia będą prowadzone z poddziałem na grupy wiekowe.

Miesięczna składka członkowska w wysokości 10 zł.

Opłata miesięczna to 200 zł za pierwsze dziecko,

każde następne 150 zł.

Treningi z wykwalifikowaną kadrą instruktorską.

Sprzęt żeglarski do trenowania oraz na wyjazdy regatowe – w miarę dostępności „ilość sztuk ograniczona”.

Dla dorosłych członków korzystniejsze ceny prywatnych czarterów, oraz odpłatna możliwość trzymania swojego sprzętu na terenie klubu.