Dołącz do Klubu "Na Fali"

Klub Sportowy „Na Fali”

Zapraszamy na treningi wszystkie dzieci, młodzież a także osoby starsze które chciałaby zacząć lub kontynuować swoją przygodę z żeglarstwem. Treningi odbywają się od kwietnia do października dwa razy w tygodniu (np. czwartek po południu i sobota/niedziela). Trening składa się z części teoretycznej wykładanej na sali konferencyjnej przystani „EkoMarina” Polańczyk, oraz praktycznej na wodach zalewu Solińskiego. Treningi będą zawsze dostosowywane do panujących warunków pogodowych.

Korzyści z członkowstwa

Zajęcia prowadzimy w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza w wieku od 8-12 lat, w której pływa się na jachtach klasy Optimist.
Kolejna grupa wiekowa to dzieci powyżej 12 roku życia. w której zajęcia odbywać się będą na jachtach klasy Laser 4,7.
Prowadzimy dwa rodzaje zajęć. Zajęcia teoretyczne trwają ok. 1-1,5 godziny. Zajęcia praktyczne, na wodzie, trwają 2-3 godziny.
Do zabezpieczenia osób żeglujących pod naszą opieką używamy dwóch łodzi.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, zapraszamy na zajęcia w każdy czwartek o 16:30 i sobotę o 10:00 w sali wykładowej EkoMariny Polańczyk. Pierwsze zajęcia są bezpłatne, aż do momentu gdy będziesz przekonany że chcesz z nami płynąć dalej.

Zapraszany !

Dlaczego „Na Fali”?

„Na Fali” to przede wszystkim grupa ludzi z pasją. Żeglujących od najmłodszych lat, posiadających wiedzę, doświadczenie i kulturę żeglarską. Chcących przekazać zamiłowanie do żeglarstwa kolejnym pokoleniom i wypromować żeglarstwo znad Zalewu Solińskiego na “szerokich wodach” - w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych

Dlaczego żeglarstwo?

Sport, hobby, rekreacja - Żeglarstwo może tak naprawdę spełniać każdą z tych ról. To nauka samodzielności i podejmowania rozsądnych decyzji. Zdrowa rywalizacja podczas regat i wiele, wiele więcej. Nauka żeglowania ciągnie za sobą naukę takich dziedzin nauki jak fizyka czy geografia (meteorologia).

Cel Klubu

Celem klubu jest przygotowanie podopiecznych do startów w regatach i pomoc w organizacji wyjazdów na imprezy sportowe, odbywające się na innych akwenach.Pragniemy umożliwić trenowanie żeglarstwa przede wszystkim dzieciom i młodzieży, ale zapraszamy osoby w każdym wieku.

Plany na przyszłość

Planujemy utworzyć dwie sekcje żeglarskie z uwagi na sprzęt jakim dysponujemy tj. Optimist i Laser Standard. W pierwszym roku działania chcielibyśmy rozszerzyć ofertę o grupę Skiff. W późniejszym etapie planowane jest utworzenie grup: Open Skiff, Laser 4.7, Laser Radial.

Poznaj najczęśniej zadawane pytania

Zajęcia zawsze dostosowywane są do panujących warunków pogodowych. Nasza infrastruktura oraz sprzęt pozwalają na prowadzenie zajęć w każdą pogodę.
W przypadku warunków uniemożliwiających samodzielne żeglowanie przez uczestników półkolonii organizowane będą rejsy na większych jednostkach, zabawy ruchowe lub wycieczki po okolicy.

Zajęcia zawsze dostosowane są do panujących warunków pogodowych a infrastruktura oraz sprzęt z którego korzystamy pozwala na treningi w różnych wariantach.

Klub ma jednak prawo do odwołania treningu z powodów pogodowych z wcześniejszym poinformowaniem wszystkich klubowiczów.

Zajęcia przewidziane są dla dzieci, które ukończyły 8 roku życia (każdy przypadek należy traktować indywidualnie),a górnej granicy nie ma.

Zajęcia będą prowadzone z poddziałem na grupy wiekowe.

Miesięczna składka członkowska w wysokości 10 zł.
Zajęcia teoretyczne 15 zł.
Trening na wodzie 40 zł.

Treningi z wykwalifikowaną kadrą instruktorską.

Sprzęt żeglarski do trenowania oraz na wyjazdy regatowe – w miarę dostępności „ilość sztuk ograniczona”.

Dla dorosłych członków korzystniejsze ceny prywatnych czarterów, oraz odpłatna możliwość trzymania swojego sprzętu na terenie klubu.