Kurs na patent żeglarza jachtowego

11 dniowy kurs

Patent Żeglarza Jachtowego to krok w stronę samodzielnego żeglowania. Pierwszy stopień żeglarski mogą uzyskać wszystkie osoby które ukończyły 14 lat i posiadają wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne pozwalające na zdanie egzaminu na ww. stopień.

Kursy Żeglarskie „Na fali” to szkolenia na najwyższym poziomie. Nowoczesny sprzęt i rozbudowana baza żeglarska.
Podczas kursu na patent Żeglarza Jachtowego prowadzone są  zajęcia teoretyczne w naszej sali wykładowej oraz praktyczne na akwenie zalewu Solińskiego.
Nasze szkolenie wyróżnia to że ponad standardową wiedzę żeglarską poszerzyliśmy program zajęć o wiedzę umożliwiającą rozpoczęcie swojej przygody w regatach żeglarskich (procedura startowa, przepisy regatowe, trymowanie żagli oraz wskazanie obszarów do rozwoju).

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przygotowanie przyszłych skipperów do samodzielnego i bezpiecznego prowadzenia jachtu. Bogaty zestaw ćwiczeń manewrowych pozwoli nabyć umiejętności prowadzenia jachtu pod żaglami i na silniku, a realizowany na kursie program szkolenia teoretycznego zaliczyć test egzaminacyjny.

Program realizowany podczas kursu na patent żeglarza jachtowego obejmuje przede wszystkim naukę prowadzenia jachtu pod żaglami oraz niezbędną porcję teorii ze wszystkich działów wiedzy wymaganej na egzaminie: budowy jachtu, teorii żeglowania, ratownictwa, meteorologii, locji i przepisów.

Proponowane terminy:

Na życzenie klienta stworzymy turnus w innym terminie niż powyższe.

Pobierz zakres szkolenia na patent Żeglarza Jachtowego

/ osoba

Kurs trwa 11 dni
Zajęcia trwają w godzinach od 8:00 do 17:00

UWAGA! Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania kursu w przypadku niezawiązania grupy min. 4 osobowej.

Poznaj najczęśniej zadawane pytania

Osobą które po kursie chcą przystąpić do egzaminu pomagamy w zapisach do tychże egzaminów, które odbywają się w wielu lokalizacjach na terenie całego kraju, w tym na miejscu w Polańczyku.

Tak, lecz bierzemy odpowiedzialność za kursantów jedynie w godzinach szkolenia (9-17). Wymagana jest u młodszych kursantów dojrzałość, samodzielność oraz umiejętność pracy w grupie. Aby podejść do egzaminu trzeba mieć skończone 14 lat.

Rozwijaj z nami swoją pasję!

Zostań członkiem Klubu Sportowego "Na Fali"

Proponujemy rozwijanie pasji żeglarskiej poprzez członkostwo w Klubie Sportowym „Na Fali”.

Członkiem Klubu może zostać dziecko, młodzież a także osoby starsze, które chciałaby zacząć lub kontynuować swoją przygodę z żeglarstwem. Treningi odbywają się od kwietnia do października w weekendy, a od czerwca do sierpnia dwa razy w tygodniu (np. środa po południu i sobota/niedziela). Trening składa się z części teoretycznej oraz praktycznej na wodach zalewu Solińskiego.