Weekendowy kurs żeglarza jachtowego

Szkolenie na najwyższym poziomie

Nowoczesny sprzęt i rozbudowana baza żeglarska.
Podczas kursu na patent Żeglarza Jachtowego prowadzone są  zajęcia teoretyczne w naszej sali wykładowej oraz praktyczne na akwenie zalewu Solińskiego.

Nasze szkolenie wyróżnia to że ponad standardową wiedzę żeglarską poszerzyliśmy program zajęć o wiedzę umożliwiającą rozpoczęcie swojej przygody w regatach żeglarskich (procedura startowa, przepisy regatowe, trymowanie żagli oraz wskazanie obszarów do rozwoju).

Terminy:

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przygotowanie przyszłych skipperów do samodzielnego i bezpiecznego prowadzenia jachtu. Bogaty zestaw ćwiczeń manewrowych pozwoli nabyć umiejętności prowadzenia jachtu pod żaglami i na silniku, a realizowany na kursie program szkolenia teoretycznego zaliczyć test egzaminacyjny.

Program realizowany podczas kursu na patent żeglarza jachtowego obejmuje przede wszystkim naukę prowadzenia jachtu pod żaglami oraz niezbędną porcję teorii ze wszystkich działów wiedzy wymaganej na egzaminie: budowy jachtu, teorii żeglowania, ratownictwa, meteorologii, locji i przepisów.
Kurs będzie odbywał się zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego.

W trakcie trwania zajęć przewidziana jest przerwa obiadowa. Polecamy Tawernę pod Żaglami w naszym macierzystym porcie.

Pobierz zakres szkolenia na patent Żeglarza Jachtowego

od 1500 zł

/ osoba

Zajęcia w soboty i niedziele w godzinach od 9:00 do 17:00

UWAGA! Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania kursu w przypadku niezawiązania grupy min. 5 osobowej.

Rozwijaj z nami swoją pasję!

Zostań członkiem Klubu Sportowego "Na Fali"

Proponujemy rozwijanie pasji żeglarskiej poprzez członkostwo w Klubie Sportowym „Na Fali”.

Członkiem Klubu może zostać dziecko, młodzież a także osoby starsze, które chciałaby zacząć lub kontynuować swoją przygodę z żeglarstwem. Treningi odbywają się od kwietnia do października w weekendy, a od czerwca do sierpnia dwa razy w tygodniu (np. środa po południu i sobota/niedziela). Trening składa się z części teoretycznej oraz praktycznej na wodach zalewu Solińskiego.