Weekendowy kurs żeglarza jachtowego

Szkolenie na najwyższym poziomie

Nowoczesny sprzęt i rozbudowana baza żeglarska.
Podczas kursu na patent Żeglarza Jachtowego prowadzone są  zajęcia teoretyczne w naszej sali wykładowej oraz praktyczne na akwenie zalewu Solińskiego.

Naszym największym atutem jest praca w małych grupach, do czterech osób w załodze, dzięki czemu spędzisz więcej czasu za sterem.

Nasze szkolenie wyróżnia to że ponad standardową wiedzę żeglarską poszerzyliśmy program zajęć o wiedzę umożliwiającą rozpoczęcie swojej przygody w regatach żeglarskich (procedura startowa, przepisy regatowe, trymowanie żagli oraz wskazanie obszarów do rozwoju).

Terminy:

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przygotowanie przyszłych skipperów do samodzielnego i bezpiecznego prowadzenia jachtu. Bogaty zestaw ćwiczeń manewrowych pozwoli nabyć umiejętności prowadzenia jachtu pod żaglami i na silniku, a realizowany na kursie program szkolenia teoretycznego zaliczyć test egzaminacyjny.

Program realizowany podczas kursu na patent żeglarza jachtowego obejmuje przede wszystkim naukę prowadzenia jachtu pod żaglami oraz niezbędną porcję teorii ze wszystkich działów wiedzy wymaganej na egzaminie: budowy jachtu, teorii żeglowania, ratownictwa, meteorologii, locji i przepisów.
Kurs będzie odbywał się zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego.

W trakcie trwania zajęć przewidziana jest przerwa obiadowa. Polecamy Tawernę pod Żaglami w naszym macierzystym porcie.

Na czym szkolimy

Nasze szkolenia prowadzimy na jachtach Antila 26 i Solana 26. Są to jachty optymalnej wielkości, najcześciej występujacej w firmach czarterowych.

W celu zapoznania się z obsługą innych rodzajów jachtów, nasi kursanci w końcowej fazie szkolenia, mają również do dyspozycji Omęgę.

Po zakończeniu naszego szkolenia istnieje możliwość doskonalenia umiejętności żeglarskich naszych kursantów na jachtach klasy Laser.

Dzięki temu że dysponujemy sprzętem rożnej wielkości i rodzaju, jako nasz kursant masz możliwość oswojenia się z kilkoma typami jachtów.

Pobierz zakres szkolenia na patent Żeglarza Jachtowego

od 2100 zł

/ osoba

Zajęcia w soboty i niedziele w godzinach od 8:00 do 17:00

UWAGA! Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania kursu w przypadku niezawiązania grupy min. 3 osobowej.

Rozwijaj z nami swoją pasję!

Zostań członkiem Klubu Sportowego "Na Fali"

Proponujemy rozwijanie pasji żeglarskiej poprzez członkostwo w Klubie Sportowym „Na Fali”.

Członkiem Klubu może zostać dziecko, młodzież a także osoby starsze, które chciałaby zacząć lub kontynuować swoją przygodę z żeglarstwem. Treningi odbywają się od kwietnia do października w weekendy, a od czerwca do sierpnia dwa razy w tygodniu (np. środa po południu i sobota/niedziela). Trening składa się z części teoretycznej oraz praktycznej na wodach zalewu Solińskiego.