Pierwsze wyjazdowe regaty za nami

W dniach 14-15 października 2023 r. nasi zawodnicy wystartowali w pierwszych wyjazdowych regatach. Były to regaty o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Regaty były rozgrywane w klasach Optimist A i B i brał w nich udział blisko 50 dzieci. Nas reprezentowali Dawid Bałut, Hubert Paryło-Zubek i Franciszek Torma.

W pierwszym dniu regat był bardzo silny wiatr, było słonecznie i bardzo ciepło jak na ta porę roku, bo aż 21 st. Celsjusza. Po wypłynięciu na wodę, jeden z zawodników stwierdził że to jednak za ciężkie warunki, i to jeszcze nie jego czas. Po pierwszym, bardzo wymagającym wyścigu, kolejny z zawodników wycofał się. Do końca dnia towarzyszyli trenerowi na łodzi trenerskiej i obserwowali zmagania na wodzie, co też było dla nich dużą nauką. Rozegrano 4 wyścigi.

W drugim dniu wiatr trochę osłabł, ale dalej był bardzo silny i temperatura spadła do zaledwie 12 st. Celsjusza. W tych warunkach udało się rozegrać 3 wyścigi, które ukończyło dwóch z trzech naszych zawodników.

Była to cenna lekcja dla nas wszystkich. Mamy nadzieje że w przyszłym sezonie uda się częściej występować w regatach na innych akwenach.

Ahoj,

Łukasz Torma