Półkolonie żeglarskie

Rozwój, przygoda, zabawa!!

Chcesz aby twoje dziecko spędziło niezapomniane wakacje, a przy okazji nauczyło się żeglować dzięki czemu rozwinie takie cechy charakteru jak samodzielność, odpowiedzialność i wiele innych.

Korzyści z półkolonii:

Zapraszamy na półkolonię!

Fundacja „Na fali” organizuje 5 dniowe półkolonie żeglarskie. Zajęcia prowadzone będą na akwenie zalewu Solińskiego. Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju, które umożliwia żeglowanie w niesamowicie naturalnym otoczeniu.

Zajęcia głównie będą się odbywać na jachtach klasy Optimist, które zostały zaprojektowane do bezpiecznego stawiania pierwszych kroków w żeglarstwie.

Półkolonie żeglarskie są ofertą skierowaną do dzieci rozpoczynających przygodę z żeglarstwem, jak i tych które żeglować już potrafią. Zajęcia są prowadzone w formie zabawowej tak, aby zainteresować dzieci żeglarstwem. Nasze baza znajduje się na nowoczesnej wysokiej klasy „Ekomarinie” w Polańczyku. Zajęcia realizowane są w pięknym otoczeniu na bezpiecznym i nowym sprzęcie z 2020 r.
Kadra instruktorska to ludzie z pasją. Żeglujący od najmłodszych lat, posiadający wielką wiedzę jak i doświadczenie. Chcący przekazać zamiłowanie do żeglarstwa kolejnym pokoleniom. Mile widziane będzie wypełnienie ankiet przed przyjazdem co pozwoli nam podnieść poziom organizacji naszych półkolonii.
Każdy z uczestników półkolonii dostanie książeczkę żeglarską, w której zostanie dokonany wpis o ukończeniu szkolenia.

950 zł

/ osoba

FAQ

Poznaj najczęśniej zadawane pytania

Na początku półkolonii dzieciom zastają wytłumaczone zasady bezpieczeństwa nad wodą. Zostaną przez uczestników półkolonii (z naszą pomocą) ustalone zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Podczas zajęć nad wodą każde z dzieci ma ubraną atestowaną kamizelkę asekuracyjną. Półkolonie są zgłaszane do Kuratorium Oświaty i pozostają przez cały czas trwania pod nadzorem.

 

– strój kąpielowy,
– ręcznik,
– okulary przeciwsłoneczne,
– czapka z daszkiem,
– strój dostosowany do warunków pogodowych, (polecamy prognozę ze strony Windguru)
– zestaw odzieży na zmianę.

Zapewniamy wyżywienie w trakcie trwania zajęć (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek).

Uczestnicy półkolonii nie muszą potrafić pływać wpław. Wymagana jest samodzielność oraz obycie nad wodą.

Zajęcia odbywają się w godzinach od 9:00 do 17:00

9:00 – Zbiórka pod salą konferencyjną przystani „Eko Marina Polańczyk”
9:30-11:00 – Omówienie zasad bezpieczeństwa i zabawy utrwalające wiedzę.
11:00-11:30 – Drugie śniadanie i pogadanka żeglarska.
11:30-13:00 – Przygotowanie jachtu do wypłynięcia
13:00-13:30 – Obiad
13:30-15:15 – Pierwszy samodzielny rejs
15:15-15:45 – Podwieczorek
15:45-17:00 – Gry i zabawy ruchowe o tematyce żeglarskiej.
17:00 – Zbiórka końcowa pod salą konferencyjną przystani Eko Marina Polańczyk

Zajęcia zawsze dostosowywane są do panujących warunków pogodowych. Nasza infrastruktura oraz sprzęt pozwalają na prowadzenie zajęć w każdą pogodę.
W przypadku warunków uniemożliwiających samodzielne żeglowanie przez uczestników półkolonii organizowane będą rejsy na większych jednostkach, zabawy ruchowe lub wycieczki po okolicy.

Po ukończeniu półkolonii twoje dziecko może brać udział w weekendowych treningach Klubu Sportowego „Na Fali” (odpłatność za trening 80 zł).

Jak najbardziej, ankieta która wypełnisz przed półkolonią informuje nas o poziomie umiejętności żeglarskich uczestników, dzięki czemu dopasujemy szkolenie do wymagań grupy. Twoje dziecko będzie w grupie uczestników o podobnych umiejętnościach.

Terminy:

Czerwiec / Lipiec
Sierpień